След получен сигнал от потърпевш от магистрат, както и след публикация на сайта BIG5 за същия случай на изнудване, от министъра на правосъдието няма никаква реакция. Въпреки, че визираният случай да не се отнася до голям бизнес и да се развива в малко населено място, той по всичко напомня казуса с „Осемте джуджета“, но в мини версия. Може би вече почти всички от Айтос, през Бургас, та до Малко Търново знаят обаче как може да се „извиват ръце“, за да се вземе нечий бизнес. Естествено, като заплашващият споменава приятели или роднини от съдебната система. Още по- страшно е, когато самият заплашващ е част от съдебната система.
Припомняме, че сайтът BIG5 разкри случай, от който става ясно, че „джуджетата“ в съдебната система отдавна са излезли от ул. „Шандор Петьофи“ 55, където Пепи Еврото търгуваше с бизнеси. Той вече си има последователи, какъвто е случаят от община Малко Търново, където държавен съдебен изпълнител, чийто баща е управител на фирма, в която има само 10% от активите, заплашва сина на другия собственик с по-голям дружествен дял.
Историята на пръв поглед прилича на скандал между комшии, които са авери в местното предприятие, ако някои от тях не бяха държавни служители в съдебната система и не злоупотребяват със служебното си положение.
Според сигнал, разпратен до министъра на правосъдието, с копие до Инспектората към Министерство на правосъдието, до дирекция „Взаимодействие със съдебната власт“, до Висшия съдебен съвет и до председателите на районните съдилища в Малко Търново и Айтос, както и от приложен текст от заплашителен sms, става ясно, че държавният служител Петър Стоянов Димов – съдебен изпълнител от Малко Търново и съпругата му Пламена Димова – съдия по вписванията в Районен съд Айтос, развиват бурна предприемаческа дейност.
Според справка на медията ни, съдебният изпълнител Петър Димов е син на управителя на фирма „Агроринг Инвест“ ООД – Стоян Димов, собственик на 10% от активите на дружеството. Според Търговския регистър останалите съдружници са Желка Филипова с 46% и „Джей Ви Трейдинг“ с 44%. Именно синът на Филипова е заплашван от съдебното лице – син пък на управителя.
Съдебния служител, който е работил във въпросната фирма и като юрист-консулт преди години, пише в sms-а, приложен към сигнала до институциите: „…Надявам се, че си спомняш всичко, защото аз съм се подсигурил. Нищо, че ни смяташ за много прости с баща ми и за парите, които съм ти давал, за назначенията също съм се подсигурил и за срещите с (бел.ред. – посочено е името), на които той казваше, че даваш парите на любовника на (бел.ред. – името на бивш правосъден министър), също съм се подсигурил. Знам, че след този смс, ще искаш да ме ликвидираш и убиеш, но това, което ще се случи е в отговор на заплахите срещу баща ми и моето семейство. Смятам да отида в полицията, но не в Бургас, а в София и да им разкажа и покажа всичко, което съм преживял с тебе. Смятам, че баща ми ще направи същото и той знае също, като мен, че е застрашен от теб. Бъди жив и здрав и те моля да ми изтриеш телефона.“
Възниква логичният въпрос, дали човек, който се кани да убие някого, би тръгнал преди това да пише до министъра на правосъдието и куп други съдебни институции. За сметка на това прави впечатление, че уж заплашеният да бъде убит използва доста заплашителен тон и закана за използване на полицията. Интересна подробност е, че преди време акции в спорната фирма е имал и Любо Къдравия или Мориарти, за когото преди дни медиите написаха, че именно той е човекът, който е дал 180 000 евро, предвидени за купуване на гласове в Несебър. Друга любопитна подробност е, че т.нар. бургаски Мориарти има роднини в Апелативна прокуратура – Бургас. Затова не е никак учудващо, ще е прехвърлил дяловете си на фирма, в която явно думата има синът – съдебен служител.
Проверка на медията ни в Айтоско разкри и още нещо любопитно: въпросният Петър Стоянов Димов, който в момента е служител на съдебната власт като ДСИ в РС Малко Търново, се представя сред земеделските производители като производител на череши в Айтоско, както и активно помагащ на баща си в зърнопроизводството (във визираната по-горе „Агроринг Инвест“ ООД). Отделно името му изскача като прехвърлител на активи на „Пеал Трейд“ ООД. Хората разбират, че е магистрат само когато опрат до бизнес спор с него. Според наши източници дори и този случай става въпрос за сплашване с цел придобиване на останалите дялове от въпросното търговско дружество.
Според твърденията в цитирания по-горе сигнал до съдебните институции става ясно, че Петър Стоянов Димов се възползва от служебното си положение и лични познанства, което е в разрез на всякакви морални норми на служител от съдебната власт. И ако управляващите говорят за промяна в начина на работа на съдебната система, може би е добре да се вгледат в безбройните „джуджета“, които използват служебното си положение само за лично облагодетелстване. Иначе обикновеният човек, особено в по-малките населени места, остава с впечатлението, че не може да се прави бизнес, ако зад гърба ти няма някой магистрат.
Източник: BIG5